j platformie. Symulator zderzeń pozwala doświadczyć zderzenia czołowego przy relatywnie niewielkiej prędkości, bo przy 15 kilometrach na godzinę. Wynajem symulatora zderzeń jest oferowany przez firmy zajmujące się bezpieczeństwem i uświadamianiem kierowców oraz pracowników o różnych zagrożeniach. Z wynajmu symulatora zderzeń korzysta wiele osób organizujących różne wydarzenia związane z bezpieczeństwem w miejscu pracy oraz z bezpieczeństwem na drogach. Pracodawcy także chętnie korzystają z możliwości wynajęcia symulatora zderzeń. Sam symulator zderzeń nie jest bardzo skomplikowanym urządzeniem i do jego obsługi wystarcza zazwyczaj jedna osoba. Instruktor obsługujący symulator zderzeń jest zapewniany przez firmę, która oferuje wynajem takiego sprzętu. Symulator zderzeń może być z powodzeniem wykorzystywany na różnego rodzaju wydarzeniach i zjazdach firmowych.
Do czego służy symulator zderzeń
Symulator zderzeń jest specjalnym urządzeniem, które pozwala na doświadczenie na własnej skórze powagi zderzenia czołowego. Symulator zderzeń składa się z fotela kierowcy, który jest ustawiony na pochylonej platformie. Głównym założeniem symulatora zderzeń są cele edukacyjne, ponieważ skorzystanie z takiego symulatora uświadamia kierowców, ale nie tylko, o możliwych niebezpieczeństwach wynikających z czołowego zderzenia. Fotel w symulatorze zderzeń porusza się z prędkością 15 kilometrów na godzinę w chwili zderzenia z nieruchomą przeszkodą. Większość uczestników biorących udział w symulacji twierdzi, że prędkość ta była znacznie większa. Firmy zajmujące się ogólnie pojętym bezpieczeństwem często posiadają opcję wynajmu symulatora zderzeń oraz symulatora dachowania. Symulator zderzeń pozwala wielu osobom na uświadomienie sobie niebezpieczeństwa zderzenia z innym obiektem na drodze przy większej prędkości. Symulator zderzeń z pewnością pomaga w uświadomieniu wielu kierowców , mimowolnie zmuszając ich do zachowania większej ostrożności na drodze.
Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa drogowego
Firma zajmująca się szeroko pojętym bezpieczeństwem może oferować usługę przeprowadzania zajęć z zakresu bezpieczeństwa drogowego. Przeprowadzanie zajęć dotyczących bezpieczeństwa drogowego jest związane z korzystaniem z takich urządzeń, jak symulator dachowania, symulator zderzeń czy alkogoogle. Każde z tych urządzeń pozwala na uświadomienie kierowców o różnych niebezpieczeństwach mogących wystąpić na drodze, czy to na skutek wypadku, czy też nieprzemyślanego działania. Symulacja dachowania pozwala na doświadczenie sytuacji, w której samochód obraca się wokół własnej osi lądując na dachu. Symulator zderzeń ma na celu prezencję tego, jakie szkody może wyrządzić zderzenie czołowe, nawet przy stosunkowo niewielkiej prędkości. Natomiast alkogoogle uświadamiają kierowców o wpływie spożywanego alkoholu na nasz organizm, co przekłada się na wolniejszy czas reakcji, zmniejszoną koncentrację oraz zaburzenie poczucia równowagi. Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa drogowego mogą być przeprowadzane na różnego rodzaju wydarzeniach związanych z bezpieczeństwem w firmie.
Jak wygląda Dzień Bezpieczeństwa
Safety Day jest wydarzeniem firmowym, na którym przeprowadzane są różne szkolenia z zakresu BHP, PPOŻ oraz bezpieczeństwa na drodze. Safety Day, czyli inaczej Dzień Bezpieczeństwa, jest wydarzeniem firmowym, którego zadaniem jest przedstawianie zasad związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy w sposób ciekawy i interesujący. Dzień Bezpieczeństwa w firmie przypomina bardziej integracyjne wydarzenie dla pracowników, niż zwykłe prowadzenie kursu i tłumaczenie zasad związanych z utrzymywaniem bezpieczeństwa w miejscu pracy. Podczas organizacji takiego wydarzenia korzysta się z takich urządzeń, jak symulator dachowania czy symulator zderzeń. Takie wydarzenie firmowe, jakim jest Safety Day, pozwala pracownikom na zapoznanie się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w pracy oraz na drodze w sposób bardziej atrakcyjny, niż prowadzenie zwykłych zajęć w sali. Symulacja dachowania czy też symulacja wypadku drogowego pozwala uczestnikom wydarzenia doświadczyć sytuacji, które mogą wystąpić na drodze, a tym samym uświadamia pracowników o konieczności zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa.